- Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 18:00
- Makoszka 8, 21-211 Dębowa Kłoda
- biuro@epnr.pl
Nadzory Inwestorskie
- Home
- Nadzory Inwestorskie
Nadzór Inwestorski Instalacji Elektrycznych
EPNR oferuje usługi inspektora nadzoru inwestorskiego oraz Kierownika Budowy w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych i w branży instalacyjnej teletechnicznej.

Nadzór Inwestorski - Obowiązki inspektora nadzoru
Zgodnie z Prawem budowlanym do podstawowych obowiązków Inspektora Nadzoru Inwestorskiego należy:
- Reprezentowanie inwestora na budowie i pomoc w jej realizacji poprzez zarządzanie projektowaniem i przestrzeganiem zasad pozwoleń na budowę, przepisów i wiedzy technicznej.
- Kontrola jakości wykonywanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, w szczególności zapobieganie stosowaniu wadliwych wyrobów budowlanych lub wyrobów niedopuszczonych do stosowania w budownictwie.
- Sprawdza i kontroluje roboty pokrywające się i odbiegające od normy, uczestniczy w próbach i przeglądach technicznych sprzętu i urządzeń technicznych, przygotowuje i uczestniczy w kontroli wykonanych wyrobów budowlanych oraz przekazuje je do użytkowania.
- Kontrola faktycznie wykonanych prac i usunięcia wad.
- Prowadzenie rozliczeń na placu budowy.
Do zadań kierownika budowy zgodnie z Kodeksem Budowlanym należy m.in.
- Przekazanie placu budowy i znajdujących się na nim obiektów budowlanych, urządzeń technicznych, stałych punktów geodezyjnych oraz elementów środowiska przyrodniczego i kulturowego do ochrony przed inwestorem zgodnie z protokołami oraz zapewnienie ich należytego zabezpieczenia.
- Zachowanie dokumentacji obiektu.
- Zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu oraz zorganizowanie i kierowanie budową obiektu w sposób zgodny z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz przepisami BHP.
- Koordynowanie realizacji prac zapobiegających zagrożeniom bezpieczeństwa i zdrowia.
- Bezzwłoczne wstrzymanie prac budowlanych i powiadomienie właściwych organów w przypadku wystąpienia ewentualnych zagrożeń.
- Powiadomić inwestora o wpisie do dziennika budowy o wstrzymaniu robót z powodu prowadzenia ich niezgodnie z projektem.
- Wykonanie zaleceń wpisanych do dziennika budowy.
- Zgłoszenie inwestorowi do kontroli lub odbioru robót podlegających powieleniu lub wygaszeniu oraz zapewnienie przeprowadzenia prób i kontroli instalacji, urządzeń technicznych i kominów wymaganych przepisami lub uzgodnionych w umowie przed zgłoszeniem obiektu budowlanego do odbioru.
- Przygotować dokumentację powykonawczą dla obiektu budowlanego.
- Zgłosić do odbioru obiekt budowlany.
- Informowanie inwestora o procesie i postępie inwestycji - Harmonogram inwestycji.
- Przeprowadzenie kontroli odbiorczej i częściowe rozliczenie robót budowlanych wykonawcy.
- Przygotować niezbędne dokumenty do odbioru końcowego.
- Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
- Ostateczne rozliczenie kosztów inwestycji.
Do góry